Kultowa przekąska pomysłem na własne muzeum
Czytaj także

… poświęcone najpopularniejszemu przysmakowi w kraju, a jego nowoczesność polega na połączeniu centra nauki i rozrywki.

Za przykład posłuży berlińskie muzeum, które poświęcone jest Currywurst czyli kultowemu przysmakowi w Niemczech.

Deutsches Currywurst Museum zostało założone w sierpniu 2009 roku na cześć najbardziej popularnego, niemieckiego fast foodu ulicznego jakim jest wieprzowa kiełbasa (na ogół grillowania lub pieczona) posypana aromatyczną przyprawą curry, polana sosem na bazie koncentratu pomidorowego, albo keczupem i podawana w towarzystwie frytek bądź bułki.

Przekąska ta, zwana w skrócie Currywurst ma już w metryce ponad 60 lat istnienia, a jej sprzedaż wynosi ok. 800 milionów sztuk rocznie. Ogromna popularność kiełbasy curry sprawiła, że stała się ona wręcz jednym z symboli niemieckiej stolicy. Dlaczego więc nie stworzyć miejsca, w którym można dowiedzieć się o wielu ciekawych i tajemniczych faktach na temat tego popularnego street foodu?

Takim niekonwencjonalnym miejscem i jednocześnie atrakcją turystyczną jest Deutsches Currywurst Museum, w którym to znajduje się interaktywnie zaprojektowana wystawa podzielona na 5 tematycznych działów:

- HISTORIAEKOLOGIA

W tych działach można zgłębić wiedzę o kiełbasianym rarytasie Niemców, od momentu jego wynalezienia, poprzez legendy z nim związane, po proces powstawania przysmaku.

- SNACK BAR

Tu z kolei przez słuchawki w kształcie butelki od ketchupu, zwiedzający mogą posłuchać ciekawostek o Currywurst.

- PRZYPRAWY

Natomiast w tym dziale czekają stacje (tzw. komory) wąchania przypraw i wielka sofa w kształcie kiełbasy, na której można posiedzieć oraz zrelaksować się w otoczeniu gigantycznych rozmiarów frytek i „rozlanego ketchupu”.  

- KINO

Jest też sala kinowa, w której wyświetlane są najlepsze sceny filmowe … z kiełbasą curry w roli głównej oczywiście.

Muzeum oferuje dla grup turystycznych, szkolnych, studenckich i rodzinnych (max do 60 osób) wycieczki przygodowe z przewodnikiem, muzealny rajd i sprawdzian z ostrości. Zaś do dyspozycji osób indywidualnie zwiedzających jest 30 audio przewodników dostępnych w pięciu językach: niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Jest również sklep z pamiątkami nawiązującymi do „kiełbasianej wizyty”, który czeka na wszystkich otworem. A jeśli ktoś chciałby wynająć muzeum na wyłączność z okazji jakiejś imprezy prywatnej lub biznesowej (max do 200 osób), to również istnieje taka możliwość.

Przed udaniem się do świata Deutsches Currywurst trzeba pamiętać o tym, że tu każdy wchodzi na własną odpowiedzialność, gdyż wizyta wzmaga apetyt i pobudza głód. Ten stan rzeczy wydaje się być powszechny, bo na tego typu ewentualności miejsce to w szczególności jest przygotowane. W muzeum można skosztować różnych odmian Currywurst (w tym także w wersji dla wegetarian) z różnymi sosami do wyboru.

„Imperium kiełbasy curry” czynne jest codziennie w godzinach 10-20, a bilet wstępu kosztuje:

-     11.00 € dla osoby dorosłej,

-       8.50 € dla uczniów (od 14 lat), studentów, osób niepełnosprawnych i seniorów,

-       7.00 € dla dzieci i młodzieży (6-13 lat),

- bezpłatnie dla dzieci do 6 lat,

-  od 9.00 € do 13.90 € za bilet wstępu + 1 z 4 zestawów Currywurst,

-     29.00 € dla rodzin (2 dorosłych + 2 dzieci),

-     45.00 € dla grup zorganizowanych na wycieczki przygodowe (45 min),

- wynajem muzeum na wyłączność, cena ustalana indywidualnie w zależności od liczby osób i menu.

Warto wspomnieć, iż samo otwarcie tak nietypowego muzeum, wzbudziło szerokie zainteresowanie zróżnicowanych mediów na całym świecie = rozgłos sam się pojawił.

Obecnie, Deutsches Currywurst Museum jest miejscem otwartym na przyjęcie lokalnych gości i przede wszystkim miejscem, które zapisało się w kategorii: obowiązkowa atrakcja turystyczna warta zobaczenia.

Reasumując: w berlińskim, muzealnym „królestwie kiełbasy curry” nie sposób znaleźć obrazy na ścianach czy rzeźby w gablotach. Tu zwiedzający natrafią na nowoczesny sprzęt, interaktywne eksponaty, ekrany, nagłośnienie, niekonwencjonalną konstrukcje mebli, innowacyjną aranżację wnętrz, prawdziwy smak kultowej przekąski i szczególną, kiełbasianą atmosferę.

Adres strony internetowej:

http://currywurstmuseum.com/


Zdjęcia: http://currywurstmuseum.com/  ,   https://facebook.com/currywurstmuseum 

Podobne artykuły:


Talerze do zadań specjalnych pomysłem na biznes

Mobilny piec opalany drewnem- pomysł na biznes.

Restauracja dla traktorzystów... 

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

1-Deutsches-Currywurst-Museum---KULTOWA-PRZEKASKA.jpg 2-Deutsches-Currywurst-Museum.jpg 3-Deutsches-Currywurst-Museum---KOMORY-PRZYPRAW.jpg 3A-Deutsches-Currywurst-Museum---KOMORY-PRZYPRAW.jpg 4-Deutsches-Currywurst-Museum---GIGANTYCZNE-frytki,-ketchup-i-kielbasiana-sofa.jpg 5-Deutsches-Currywurst-Museum---wystawa.jpg 5A-Deutsches-Currywurst-Museum---wystawa.jpg 6-Deutsches-Currywurst-Museum.jpg 7-Deutsches-Currywurst-Museum.jpg 8-Deutsches-Currywurst-Museum.jpg 9-Deutsches-Currywurst-Museum.jpg