Powietrzny plastik tworzywem przyszłości
Czytaj także

Zabieg ten pozwala na zwiększenie powierzchni materiału aż do 5 razy. Technologia wymyślona przez firmę umożliwi producentom szeregu towarów od kubków do kawy aż do samochodów, na wykorzystywanie rzadszego, lżejszego tworzywa i znaczne obniżenie kosztów.

Już niedługo zakończy się faza testów i na rynku ukarzą się plastikowe materiały wypełnione bąbelkami, które będą konkurować z kubkami i opakowaniami z branży spożywczej. Ad- Air w tym sektorze przyniesie wiele korzyści:

 

  • niższe koszty produkcji,
  • wysokie właściwości izolacyjne,
  • odporność na pękanie, wysoka elastyczność,
  • elegancka forma prezentacji.

 

Opakowania mogą też być używane w mikrofalówce.

 

W tym samym czasie w Japonii rozpocznie się produkcja paneli telewizyjnych i obudów. Azjatycka firma jako pierwsza kupiła licencję na korzystanie z technologii Ad-Air.

 

Powietrzny plastik można produkować z przetworzonych odpadów i równocześnie można go przerobić na inne produkty z tworzywa. Jest to idealny przykład na towar z serii zamkniętego obiegu. Założyciel firmy umiejscowił główne zakłady w bezpośrednim sąsiedztwie miast, w których znajdują się składy plastikowych odpadów.

 

Rosnące ceny ropy, które bezpośrednio przekładają się na wysoki koszt produkcji tworzyw pozwalają firmie MicroGREEN na utrzymanie konkurencyjnych cen. Obecnie koszt wytworzenia plastiku z wykorzystaniem innowacyjnej technologii jest aż o 50% niższy.

 

Uniwersalność zastosowań powietrznego plastiku sprawia, że kupnem licencji zainteresowało się już wiele firm z całego świata.

 

Adres internetowy:

 

microgreeninc.com

 

Foto: microgreeninc.com

 

Czytaj też:

 

EcoCradle wypiera tradycyjne formy opakowań

 

EcoRock czyli rewolucja wśród płyt gipsowych

 

Butelka przyszłości pomysłem na biznes

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

adair.jpg adair2.jpg