Wypożyczalnia kóz pomysłem na biznes
Czytaj także

W Arizonie funkcjonuje firma RentAGoat zajmująca się wypożyczaniem kóz, które nie mogą narzekać na brak apetytu. Jak podkreślają członkowie owej firmy, prowadzony przez nich biznes jest najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem pozwalającym pozbyć się niepożądanej roślinności, a także stwarza możliwości obcowania ze zwierzętami.

Wypożyczane kozy to naturalne kosiarki, podkaszarki oraz kosy, które nie spalają benzyny i nie generują hałasu w odróżnieniu od tradycyjnych maszyn ogrodniczych. Zwierzęta te są ekologiczną alternatywą dla preparatów stosowanych do zwalczania inwazyjnych roślin. Ma to szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa takich obszarów jak przydomowe ogródki i place zabaw dla dzieci, bowiem preparaty zawierające szkodliwe substancje chemiczne narażają ludzi na działanie czynników rakotwórczych. Dzieci za to lubią przyglądać się pracy oswojonych, czworonożnych przeżuwaczy. Ponad to w trudnych terenach (np. na stromych zboczach) gdzie maszyna nie może dotrzeć tam … kozy się pośle.

W RentAGoat realizacja usługi rozpoczyna się od rozeznania w terenie. Pracownik firmy zapoznaje się z obszarem pod względem jego wielkości, występujących na nim roślin i dostępem do wody. Jeśli okaże się, że kozy będą musiały pracować powyżej 5h, a w okolicy nie będzie dostępu do wody wówczas firma dodatkowo organizuje transport odpowiedniej ilości wody i koryt dla zwierząt. W czasie realizowania usługi pracę „chwastobójców” nadzoruje osoba z RentAGoat oraz wyszkolony pies pasterski.

Ceny wynajęcia kóz uzależnione są od metrażu roślinności do wyjedzenia (ok. 10-20$ za 1h przeżuwania) i lokalizacji obszaru (0,40$ za 1km w obie strony).

Jak zapewnia firma wszystkie jej kozy (jest ich ponad 100) posiadają bieżące szczepienia.

Aby móc uruchomić tego typu wypożyczalnię potrzebna jest m in. znajomość procedur weterynaryjnych, posiadanie wiedzy o kozach, roślinach trujących, opieki i karmienia stada.

Reasumując: Smaczne chrupanie problemów klientów – tak można w skrócie powiedzieć o eko-biznesie polegającym na użyczaniu kóz do zadań specjalnych.

Adres internetowy: http://www.rentagoat.com/Site/home/home.html

Film: http://www.nbcnews.com/id/21134540/vp/40380939#40380939

Podobne artykuły:

Wynajem kur pomysłem na biznes


Carsharing pomysłem na dodatkowe pieniądze


Lokal nowej generacji


Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

1-RentAGoat.jpg 2-RentAGoat.jpg