PrzejdźNaSwoje   >   budownictwo
Tag: budownictwo
Dodano 13 sierpnia 2012 | Dodał: Robert
Byfusion - cegły z plastiku
W dzisiejszych czasach pojawia się mnóstwo pomysłów na recykling plastikowych opakowań. Wszystko ma na celu ochronę środowiska naturalnego, naszej planety na której żyjemy. Publikowaliśmy już sporo artykułów na ten temat. Znaleźliśmy jednak pomysł, który bardzo nam się spodobał.
Czytaj całość
Dodano 09 sierpnia 2012 | Dodał: Robert
Ekologiczne domy pomysłem na EKObiznes
Ceny energii są coraz większe. Firmy proponują kolejne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować jej zużycie. My przedstawimy pomysł na dom amerykańskiej firmy Solaleya, który całkowicie współgra z otaczającym go środowiskiem nie wyrządzając mu przy tym żadnej szkody.
Czytaj całość
Dodano 11 grudnia 2009 | Dodał: Robert
Ekologiczny modularny dom w 12 tygodni
Domy budowane w zgodzie z naturą stają się coraz bardziej popularne. Często jednak bazują na konkretnych planach i nie dają klientom możliwości wprowadzenia modyfikacji.
Czytaj całość
Dodano 05 grudnia 2009 | Dodał: Robert
Betonowe schronienie, które zmieści się w torbie
Bytyjskie przedsiębiorstwo opatentowało przełomowy materiał o nazwie Concrete Cloth, który pozwala na zupełnie nowe wykorzystanie betonu.
Czytaj całość
Dodano 03 listopada 2009 | Dodał: Pitteerr
EcoRock czyli rewolucja wśród płyt gipsowych
Płyty gipsowe używane do wykańczania wnętrz nie uległy w zasadzie żadnym zmianom od kilkudziesięciu lat. Teraz nadszedł czas na ewolucję lub na eco-lucję jak mówią założyciele firmy Serious Materials.
Czytaj całość