PrzejdźNaSwoje   >   ekologia
Tag: ekologia
Dodano 11 września 2012 | Dodał: Robert
Recykling - chroń środowisko i zarabiaj
W dzisiejszych czasach pojawia się mnóstwo pomysłów na recykling różnych opakowań. Wszystko ma na celu ochronę środowiska naturalnego, naszej planety na której żyjemy. Publikowaliśmy już sporo artykułów na ten temat. Ale znaleźliśmy firmę w Stanach Zjednoczonych, która w starym deskom i szklanym butelkom daje nowe życie.
Czytaj całość
Dodano 07 września 2012 | Dodał: Robert
Rower z drewna pomysłem na biznes
Zrobienie roweru całkowicie z drewna – bez użycia metalu, gumy czy tworzyw sztucznych jest możliwe? Okazuje się, że tak. Udowodnił to konstruktor z Wielkiej Brytanii, Michael Thompson tworząc swój drewniany pojazd.
Czytaj całość
Dodano 24 sierpnia 2012 | Dodał: Robert
Radio na wodę z prysznica ciekawym biznesem
Jeśli lubisz słuchać muzyki albo śpiewać w trakcie prysznica to ten pomysł z pewnością przypadnie Ci do gustu. Radio na wodę, brytyjskiej firmy Freeplay Energy. Nie dość że pomysłowe to i ekologiczne.
Czytaj całość
Dodano 09 sierpnia 2012 | Dodał: Robert
EKOfastfood pomysłem na smaczny biznes
Niedawno opisywaliśmy biznes związany z niemieckimi wurstami sprzedawanymi w Warszawie. Teraz przeniesiemy się na krakowski Kazimierz, gdzie działa bar ekologiczny, serwujący zdrowe jedzenie i nie tylko...
Czytaj całość
Dodano 09 sierpnia 2012 | Dodał: Robert
Ekologiczne domy pomysłem na EKObiznes
Ceny energii są coraz większe. Firmy proponują kolejne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować jej zużycie. My przedstawimy pomysł na dom amerykańskiej firmy Solaleya, który całkowicie współgra z otaczającym go środowiskiem nie wyrządzając mu przy tym żadnej szkody.
Czytaj całość
Dodano 31 lipca 2012 | Dodał: Robert
EKOstacja pomysłem na biznes
Często się zastanawiamy co zrobić z naszym zużytym sprzętem, czy to elektronicznym czy agd. Jak pokazuje życie bardzo często ląduje on w śmietniku z odpadkami organicznymi. Niestety, świadomość Polaków w zakresie recyklingu cały czas jest bardzo niska. Pokażemy, że można dbać o środowisko naturalne, edukować ludzi i przy okazji na tym zarabiać.
Czytaj całość
Dodano 27 lipca 2012 | Dodał: Robert
Ekologiczna żarówka odstraszająca komary
Walka z dziesiątkami, a nawet z setkami owadów lecących do zapalonych żarówek jak pszczoły do miodu nareszcie może się skończyć. Holenderska firma Jose de la O Campos wynalazła żarówkę przeciw owadom.
Czytaj całość
Dodano 20 lipca 2012 | Dodał: Robert
Re-bubble czyli recykling mydła
Kąpiel jest nieodłącznym elementem każdego dnia. Używamy w tym celu żeli, mydła w płynie lub jego tradycyjnej formy – mydła w kostce. Ale mydło w kostkach ma jedną zasadniczą wadę – gdy się kończy zostaje po nim drobny kawałek, który żal wyrzucić, a którym nie sposób się umyć. Koreańscy projektanci WooJae Lee, MinSu Kim i WoongKi Kim znaleźli jednak rozwiązanie tego odwiecznego problemu.
Czytaj całość
Dodano 19 lipca 2012 | Dodał: Robert
Hostel pomysłem na ekoBIZNES
Hostel a raczej Eko Hostel to biznes jaki znaleźliśmy we Wrocławiu. Bardzo ciekawy pomysł na nocleg. Będąc w mieście, podczas wakacyjnych wędrówek, zachęcamy do odwiedzenia tego „zielonego” miejsca.
Czytaj całość
Dodano 19 lipca 2012 | Dodał: Robert
I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012
Połowa października w Łodzi upłynie pod znakiem ekologii. Dla osób, którzy chcą być ekologiczni na co dzień i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o otaczające go i nas wszystkich środowisko będą miały ku temu okazję. W dniach 12-14 października, w najbardziej ekologicznym obiekcie targowym w Polsce, w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Międzynardowych Targów Łódzkich odbędą się I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012, gdzie będzie promowany ekologiczny styl życia oraz biznes z tym związany.
Czytaj całość
<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>